WYDARZENIA

Najnowsze targi, wystawy i wydarzenia branżowe

Packaging_Innovations_Expo_XX

Jubileuszowa edycja Targów PI

Opakowania przybierają przeróżne kształty, emitują zapachy, pełnią funkcje ochronne. Sok z mango, opakowany w papierowy karton w kształcie tego owocu? Flakon perfum, zmieniający kolor pod wpływem natężenia światła? Dla producentów opakowań i etykiet nie ma dziś żadnych technologicznych ograniczeń. Branża rozwija się niezwykle dynamicznie, a bez wątpienia swój ważny udział mają w tym Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations w Warszawie. W ciągu dekady odwiedziło je 30 tys. specjalistów z 27 krajów, którzy byli świadkami 500 branżowych innowacji. Nic dziwnego, że stały się najważniejszym spotkaniem producentów opakowań i etykiet w Europie Środkowej i Wschodniej. 10-ta, jubileuszowa edycja Targów odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2018 r. w EXPO XXI Warszawa.

Dekada rozwoju

Międzynarodowe Targi Packaging Innovations w Warszawie na stałe wpisały się w kalendarz imprez branżowych w dziedzinie opakowań i etykiet. Zainteresowanie nimi nieustannie rośnie, o czym najlepiej świadczą liczby. W 2009 roku w pierwszej odsłonie tego wydarzenia wzięło udział 69 Wystawców. Z każdym kolejnym rokiem lista firm prezentujących swoją ofertę się wydłużała. Dziś jest ich trzykrotnie więcej w stosunku do premierowej edycji! Łącznie we wszystkich dotychczasowych wzięło udział ponad 1100 Wystawców, a pokazywane przez nich innowacyjne rozwiązania zobaczyło około 30 000 specjalistów z 27 krajów z całego świata. Podczas wielogodzinnych branżowych warsztatów eksperci zaprezentowali prawie 500 innowacji, a powierzchnia wystawiennicza Targów urosła do ponad 10 000 m2! Zapotrzebowanie na opakowania i etykiety ciągle rośnie, dlatego należy się spodziewać, że m.in. za sprawą Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations przełamane zostaną kolejne bariery technologiczne, które jeszcze bardzie rozwiną i uatrakcyjnią branżę opakowań. Proces kreacji i promocji nowego produktu jest możliwy tylko wtedy, gdy swoje siły połączą: wizjonerzy-projektanci, producenci, przedsiębiorcy, na odbiorcach kończąc. Dlatego Organizatorzy, chcąc sprostać oczekiwaniom Zwiedzających, na bieżąco monitorują nowe trendy i zgodnie z nimi przygotowują bardzo atrakcyjny program towarzyszący.

Stałe punkty programu

Należy pamiętać, że Targi Packaging Innovations to nie tylko możliwość wymiany doświadczeń i spotkanie specjalistów z branży. Stałym i niezwykle ważnym elementem programu jest konkurs „Strefa Studenta”. Dedykowany młodym, zdolnym i kreatywnym projektantom po raz siódmy otworzy przed nimi szeroką gamę możliwości: przede wszystkim zaistnienia w branży oraz zdobycia cennych kontaktów biznesowych i… pierwszych zleceń. Nie zabraknie również specjalnej strefy workShops, gdzie teoretycy i praktycy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą z uczestnikami Targów. To także miejsce, gdzie premierę będą miały nowe, rewolucyjne pomysły.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia…

Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations wciąż ewoluują, a ich Organizatorzy z roku na rok stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej. 10-ta, jubileuszowa edycja zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wciąż bowiem w branży jest wiele do odkrycia, z czego doskonale zdają sobie sprawę przedsiębiorcy z sektora opakowań i etykiet. Z pewnością Zwiedzający będą zaskoczeni innowacyjnością prezentowanych produktów i rozwiązań technologicznych. Arystoteles mawiał, że „pięknem jest to, co samo przez się jest godne wyboru”. Dziś coraz częściej opakowanie stanowi wartość samą w sobie i staje się niejako produktem. Zmieniają się gusta oraz preferencje zakupowe, a design i użyteczność opakowań muszą nadążyć za wymaganiami Klientów. Idealnym polem do dyskusji, wymiany doświadczeń i prezentacji opakowań XXI wieku są właśnie Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations.

Do zobaczenia w EXPO XXI Warszawa w dniach 17-18 kwietnia 2018 r.!

Więcej informacji na: www.packaginginnovations.pl
Organizator: Targi w Krakowie Sp. z o.o. www.targi.krakow.pl

Partnerzy Stowarzyszenia