WYDARZENIA

Najnowsze targi, wystawy i wydarzenia branżowe

IV Kongres Etykiet Samoprzylepnych 2024 - SPPES Patronem wydarzenia

IV KONGRES ETYKIETY SAMOPRZYLEPNE | 15-16.04.2024

Trwa rejestracja uczestników na Kongres Etykiety Samoprzylepne 2024. Tym razem specjaliści od druku wąsko wstęgowego spotkają się w dn. 15–16 kwietnia br. w Pałacu i Folwarku Łochów, około 80 km od Warszawy.

Do tej pory do grona współorganizatorów czwartej już edycji największego w Polsce wydarzenia dla branży etykiet i opakowań giętkich dołączyły firmy: Api Foilmakers, Avery Dennison, Beontag, BOBST, Cicero Stapro Group, Digiprint, Digiprint PL, Excelitas Technologies, Flexcon, GEW Engineering UV, Heidelberg, Koenig & Bauer, PrintsPaul, SCORPIO. Partnerami zostały firmy: BST Group, Frimpeks, Laser Systems Intergrators, MultiSTiQ, tesa.

Patronat nad kongresem sprawują: Polska Izba Druku, Polska Izba Fleksografów, Polska Izba Opakowań, Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań, Stowarzyszenie Polskich Producentów Etykiet Samoprzylepnych, Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT.

Organizatorem wydarzenia, odbywającego się w ramach Akademii Wiedzy, jest Polski Drukarz sp. z o.o.

W ramach kongresu odbędzie się 19. Konferencja „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Podczas sesji wykładowych będzie mowa m.in. o:

  • najnowszych regulacjach legislacyjnych UE związanych ze zrównoważonym rozwojem (ROP, PPWR, SUP, system kaucyjny), które kształtować będą rynek etykiet i opakowań w najbliższych latach;
  • możliwościach i sposobach recyklingu etykiet;
  • sprawnym i precyzyjnym montażu form drukowych jako podstawie wydajności produkcji w drukarni etykietowej;
  • najnowszych rozwiązaniach do produkcji etykiet, zarówno zaawansowanych maszynach fleksograficznych, jak i cyfrowych; kompletnych liniach produkcyjnych i urządzeniach peryferyjnych
  • innowacyjnych podłożach do produkcji etykiet;
  • zaletach utwardzania UV LED w druku etykiet;
  • udanych wdrożeniach technologii uszlachetniania etykiet w drukarniach;
  • najnowszych osiągnięciach w zakresie automatyzacji i cyfryzacji zarówno przygotowania produkcji, druku, jak i obróbki po druku.

Przed nami targi drupa, spodziewajmy się więc także informacji o tym, co producenci i dostawcy rozwiązań do produkcji etykiet i opakowań giętkich pokażą na przełomie maja i czerwca w Düsseldorfie.

Kongresowi Etykiety Samoprzylepne 2024 tradycyjnie towarzyszyć będzie wystawa technologiczna poświęcona temu segmentowi produkcji poligraficznej i opakowaniowej. W jej ramach m.in. firma SCORPIO zaprezentuje urządzenie do montażu płyt Heaford FTS 700. Z kolei w przerwach pomiędzy wykładami firma Avery Dennison zaprasza przedstawicieli drukarń etykietowych na warsztaty „Wymagania i uwarunkowania dla etykiet w gospodarce obiegu zamkniętego” (obowiązuje wcześniejsza rejestracja).

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie https://etykietysamoprzylepne.akademia-wiedzy.eu/. Tam także wkrótce zamieścimy szczegółowy program wydarzenia. Na zgłoszenia uczestnictwa czekamy do 22 marca br.

Partnerzy Stowarzyszenia